Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami

Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to niemało pracy. Powinno się ją zacząć nawet na kilkanaście miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli przystąpimy do nich znaczniepóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z całością przygotowań, jest bardzo spore. Aby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym, musimy liczyć się z kosztami. Co najczęściej kosztuje bardzo dużo?

Zarezerwowanie sali na wesele.

To oczywiście największy koszt. Trzeba się z tym liczyć i zdecydować się na doskonałą salę, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze najlepszą.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia weselnego oczywiście zależą od od ilości gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, trzeba jednak sprawdzić, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje które mają być podane. Czasami za wybrane dania na weselu, ciasto, czy po prostu alkohole, powinno się zapłacić dodatkowo.

Fotograf.

Fotograf ślubny i fachowiec, to wydawać by się mogło bardzo małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf na ślub.

to koszty, które przekraczają tysiąc sto złotych, często osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela najczęściej jest trochę niższy, nierzadko również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu dla pary młodej.

To także również malutkie wydatki. Z przerażeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi płacimy naprawdę sporo. Planując dekorację sali na wesele i samochodu, upewnijmy się osoby, które będą je wykonywać, jakie będą koszty dekoracji.

Uroczystość weselna to niemałe wydatki.

Uroczystość weselna to niesamowite wydatki które potrafią negatywnie zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach można trochę zaoszczędzić, jeśli jednak pragniemy, by ślub i wesele zorganizować idealnie, bez zapłacenia kilku tysięcy złotych nie ma na to szans.