Z jakiego powodu opłaca się zostać blogerką w Internecie ?

Czy mimo tego wyników warto zostać po stronie czytelnika ponad to zachwycać się ich pracę dyskretnie?

Od kilku lat znaczną rozgłos zyskują blogerzy w Internecie. Możemy podzielić ich na różne typy blogerzy kulinarni, modowi, kosmetyczni, polityczny i inni czy też wideo blogerzy, którzy przestali pisać, a zaczęli mówić w krótkometrażowych filmikach najczęściej na youtubie. Jest już tyle grup tematycznych, że każdy z nas myślę zlokalizował by swoje miejsce albo jako obserwatorach albo jako sam mówca. Są osoby, które bardzo przekonały się do blogerów, ale są też tacy, którzy krytykują tą sferę, oskarżając o brak wiedzy i pragnienie fortuny na jeszcze mniej doświadczonych czytelnikach. Trudno się nie przyjąć, że blogerki modowe w zasadzie wyznaczają modę na kolejne sezony i traktowane są przez niektórych stylistów czy projektantów jak guru zaraz za modelkami.

Jedni blogerzy robią to dla czystej przyjemności drudzy nie zatajając robią to tylko dla finansów. Coraz częściej branże kulinarne zamiast promować się w spotach reklamowych wolą przeznaczyć swoje finanse właśnie dla blogerki, który rozpowszechni programy partnerskie wśród zaciekawionych odbiorców. niejednokrotnie jest to daleko idąca ścieżka, ponieważ oprócz bloga, pisarze posługują się także innymi stronami społecznościowymi takimi ja Facebook, Instagram czy Snapchat.

Wydaje mi się, że krąg blogerek stał się trochę zamkniętą strefą dla zwykłych blogowiczów, którzy chcą ukazać swoje przeżycia. Teraz blogowanie wiążę się tylko z pieniędzmi, a zdobywają je Ci którym udało się zdominować. Jednak jest masa blogerów, którym się udało, ale przeznaczają tej pracy całe swoje życie zawodowe . takie środowisko osób na pewno wkłada w swoją pracę dużo energii oraz ofiaruje wiele czasu, dlatego iż jest to ich praca stała.